سلام

 

همونطور که در پیام قبلی گفتم من به مشکل کوچیک برخوردم. مشکلم اینه که در این وبلاگ مطالبی رو که می نویسم به موضوعاتی مختلفی مربوط میشه. نمی دونم چطور باید عمل کنم تا بتونم همه رو با نظم بنویسم. منتظر نظرات شمایی که اکثرتون خیلی زودتر از من وبلاگ خونی و وبلاگ نویسی رو شروع کردید هستم.

 

 

قرار بود که در مورد تلفظ صحیح صحبت کنیم. راستش من نشستم و علامتهای فونتیکی که مخصوص تلفظ هست رو تو Word2003 از بین نشانه ها (symbols) یکی یکی پیدا کردم ولی حواسم نبود که وقتی در وبلاگ کپی و پیستشون می کنم به درستی نشون داده نمیشه برای همین دو سه روزیه که دارم می گردم دنبال یه سایت که این علامتها رو داشته باشه و صفحه اینترنتی که مربوط به علامتهای فونتیکی است رو توضیح بدم. به یه جاهایی هم رسیده ام که البته هنوز کامل نشده.

 

 

برای امروز یه صفحه اینترنتی پیدا کردم که توضیح میده چطور –ed آخر افعال را تلفظ کنیم.

 

 

ببینید وقتی کلمات در زبان انگلیسی –ed میگیرند به گونه های مختلفی تلفظ می شوند. یعنی اینطور بگم که با توجه به حروف آخر کلمات مختلف –ed هم بصورت های مختلفی تلفظ میشه.

 

 

شما این لینک رو باز کنید تا بیشتر توضیح بدم. ((برای اینکه در یک صفحه جدا باز بشه کلید shift را نگه دارید و بعد روی لینک کلیک کنید.))

http://www.ompersonal.com.ar/firstcertificate2/howtopronounceED.htm

 

 

در ابتدای این صفحه گفته که افعال با قاعده که در زمان گذشته هستند و یا اسم مفعول ها –ed می گیرند. سپس چند تا مثال زده. در پاراگراف بعدی گفته که گاهی برخی صفت ها هم –ed می گیرند و باز مثال زده.

 

 

اما در جدول بزرگ:

در این جدول نشون داده شده که با اضافه شدن –ed          ed چطور تلفظ میشه. توجه کنید که صدای –ed تغییر می کنه. چیزی اضافه یا کم نمیشه.

 

(به جدول دقت کنید) مثلا شما باید کلمه واشید (washed) رو واشت (washed) بگید (توجه کنید که واشید غلطه). یا مثلا کلمه پلی اید (played) رو باید پلید (played) بگید (پلی اید هم غلطه). من دیدم افراد زیادی رو که به این قاعده اهمیت نمی دهند. ببینید خیلی ساده هست و نیازی به حفظ کردن نداره. شما خودتون اون افعال رو نگاه کنید (البته بدون نگاه به ستون کناریش که نشون داده شکل صحیحش چیه) بعد خودتون –ed رو به یکی از کلمات اضافه کنید و اون کلمه رو با صدای بلند بگید می بینید که بعضی هاش رو خودتون بصورت اتوماتیک درست میگید.

 

 

اما استثناها:

در آخر صفحه چند تا استثنا آورده که از این قاعده ها پیروی نمی کنند. من نمی تونم الان به شما بگم که این استثناها چگونه تلفظ می شوند ان شا الله که در ادامه علامتهای فونتیکی رو معرفی کردم خودتون می تونید از دیکشنری تلفظ صحیحشون رو پیدا کنید.

 

 

اگه سوالی داشتید تعارف نکنیدا. اگه بلد باشم جواب میدم. اگه بلد هم نباشم از بقیه دوستام می پرسم.

 

 

قبل از خداحافظی بگم که من از این به بعد از طریق ایمیل به شما اطلاع می دم که کی آپ دیت می کنم. به افرادی که ایمیلشون رو داشتم امروز ایمیل زدم به هر کس هم که نزدم و دلش می خواد که از طریق ایمیل از آپ دیت شدن وبلاگم مطلع بشه ایمیلشو بده تا خبرش کنم.

 

 

(((اسامی افرادی که ایمیلشون رو دارم:

پویا – مهدی – محمد – هومر - پگاه و شهرزاد – هاله – ماهان – محمدرضا – متین – محمد – سارا - ۞_صـــــــدای مـــا_۞ – نازنین – amin – فاضل – محمد – محسن – خالص - حسین احمدی - محمد  - حسین – ايمان – شاهين – مونا – حمزه و فضل الله سادات.)))

 

فعلا بای

 

  
نویسنده : محمد ; ساعت ۸:۳٦ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱ خرداد ،۱۳۸٥
تگ ها :