ديکشنری

سلام

بالاخره امتحاناتم تموم شد. بهتر بگم 4 سال لیسانسم تموم شد. حالا می مونه........

 

 

خب مثل همیشه اول جواب سوالات شما:

آقایی ظاهرا با نام علی پرسیدن که: (عین جملات ایشون) لطفا برایم چند تا فعل دو بخشی با معانی برایم بفرستید. چون من در فهم آنها "مشکل" دارم. از کمک شما کمال تشکر را دارم..

 

 

جواب: من یه لینک خدمتون ارائه می کنم که چند تا فعل دوبخشی با معنی (البته انگلیسی، فکر کنم با خوندنش فارسیشو متوجه بشید) و مثال داره. حتی در یه قسمتی از اون به روش بکار بردن افعال دو کلمه ای اشاره کرده. شما بخونید اگه سطحش از میزان دانش زبابتون بالاتر بود بگید تا من یه پیامم رو (البته بعد از تموم شدن مبحث دیکشنری) به افعال دو کلمه ای اختصاص بدم.

http://chforum.mid.co.uk/dcboard.php?az=show_topics&forum=107

http://www.churchillhouse.com/english/ بر روی قسمت Dr Grammar کلیک کنید.

 

راستی وب سایت http://www.churchillhouse.com در لیست سایتهای پایینی هست؟

 

 

((بچه ها راستش من دو سه روزی بعد از امتحانات تنبل شدم. حس کار کردن ندارم. جواب بقیه سوالاتتون رو حتما در پیام بعدیم می نویسم.))

 

 

همونطور که قبلا خدمتون عرض کردم قصد دارم در مورد دیکشنریهای انگلیسی به انگلیسی صحبت کنم. من در مورد دیکشنری خیلی حرف دارم چون به اعتقاد بنده برخی از دیکشنری ها واقعا نقش یه معلم رو بازی می کنند. حتی می خواهم بگم که بیشتر از معلم ها می دونند. یه معلم ممکنه که در یک لحظه حضور نداشته باشه یا در مورد برخی از واژه ها آگاهی نداشته باشه ولی دیکشنری هایی وجود دارن که خیلی کامل هستند خیلی عالیند و به شما در هر لحظه کمک می کنند. نکته ی بسیار بسیار بسیار مهمی که وجود داره روش استفاده از این دیکشنری هاست.

 

 

این نکته خیلی مهمه اگه شما ندونید که چطور از دیکشنری استفاده کنید دیکشنری هیچ سودی به شما نمی رسونه فقط چند صدتا کاغذ تا نخورده با بوی جوهره. مطالبی رو که میخوام خدمتون عرض می کنم تجربه شخصی بنده طی این چهار سال اخیره. من چهار سال پیش یه دیکشنری واقعا عالی و  پیشرفته خریدم. در این مدت خیلی به من کمک کرده. من الان با استفاده از اون، هر مشکلی که با یه لغت جدید داشته باشم به راحتی حل می کنم.

 

 

فایده دیگری هم برام داشته: من اولین روزی که این کتاب رو گرفتم مطالبش و درکش تا حدودی برام مشکل بود. نمی تونستم که با استفاده از توضیحات انگلیسیش معنای لغات مورد نظرم رو پیدا کنم. برای همین گاهی از دیکشنری های انگلیسی به فارسی استفاده می کردم ولی الان دیگه اینطور نیست. اصلا به دیکشنری انگلیسی به فارسی نیاز ندارم. در یادگیری زبان انگلیسی یه فاکتور خیلی مهم وجود داره اونم اینه که شما در محیط کاملا انگلیسی زبان رو یاد بگیرید. یعنی حتی معنای لغت رو از دیکشنری زبان دوم به اول پیدا نکنید. (البته این موضوع جای بحث داره گاهی گفته میشه که باید معنای لغت رو از دیکشنری فارسی به انگلیسی پیدا کرد که فعلا جای بحثش نیست).

 

 

دیکشنری انگلیسی به انگلیسی در بازار چند مدلی هستند. بنده قصد دارم که در مورد دیکشنری Oxford Advanced Learner's Dictionary صحبت کنم.

 

 

نکته اول (مربوط به جلد کتاب): این دیکشنری برچسب Learner داره به این معنا که مخصوص یادگیری زبان هست. کلا در بازار دیکشنری های آموزشی این عنوان رو به خودشون اختصاص دادن بهتر بگم کلمه Learner در ترکیبشون هست.

شما به ان نکته باید توجه داشته باشید که دیکشنری انگلیسی به انگلیسی که معمولا زبان آموزان استفاده می کنند همونهایی نیست که افراد انگلیسی زبان استفاده می کنند. برخی از دانش آموزان ما تصور می کنند که دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی مانند فرهنگهای فارسی هست که ما ازشون استفاده می کنیم. نمی دونم تونستم که منظورم رو برسونم یا خیر؟

 

 

ببینید کلا 2 مدل دیکشنری انگلیسی به انگلیسی وجود داره: الف) مدل مخصوص زبان آموزان ( با برچسب Learner)   ب) مدل مخصوص انگلیسی زبانها ( مثل Webstern) – فرهنگ فارسی که ما استفاده می کنیم مانند مدل دوم در زبان انگلیسی هست.

 

 

نکته دوم: هرگاه خواستید که دیکشنری بگیرید حتما به تاریخ آخرین نگارش اون دقت کنید. کلا هر وقت که می خواهید کتابی تهیه کنید به تاریخ چاپ اون توجه داشته باشید. آخرین نگارشها اصلاح شده ترین ها هستند.

 

 

این مبحث بازهم ادامه داره........

 

  
نویسنده : محمد ; ساعت ٧:٤۳ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٦ تیر ،۱۳۸٥
تگ ها :