سلام

باز هم یه سوال دیگه: "بهترین راه برای یاد گیری زبان انگلیسی چیست؟"

 

خدمت شما باید عرض کنم که روشهای زیادی برای یادگیری زبان دوم تا کنون پیشنهاد شده که هر کدوم در عین حال که پیروان خاص خودشون رو دارند یه سری مزیتها و معایبی هم دارند. نمی خوام وقتتون رو بگیرم و شروع کنم به گفتن اینکه فلان مکتب که فلانی ها موسس و پیروانش بودند می گفتند اینطوری باید زبان دوم رو یاد گرفت و... .

 

بطور خلاصه اگه بخوام بگم (To put it in a nutshell) زبانشناسان مختلف راههای مختلفی رو پیشنهاد کرده اند. بعضی ها گفتنده اند که دانش آموز باید بخونه بخونه بخونه و هی بخونه تا یاد بگیره. بعضی های دیگه گفتنده اند که باید نوشت و نوشت و نوشت تا یاد گرفت.بعضی ها هم گفتنده اند که باید به همون روشی که زبان اول یاد گرفته میشه عمل کرد. من خیلی به روش آخر (یادگیری مانند کودک) اعتقاد دارم و از مدتها پیش هم همین روش رو در پیش گرفته ام. من به این صورت عمل می کنم که مانند یه کودک ابتدا به فایل زبانی که از کامپیوتر پخش میشه خوب گوش میکنم بعد تکرار می کنم بعد از روی متنش می خونم و آخر بارهم نوشتن رو تمرین می کنم. ناگفته نمونه که متنها توسط افراد انگلیسی زبان (native بومی) خوانده میشه و مخصوص یادگیری زبان هست.

 

به شما توصیه می کنم که همین روش رو تا حد امکان کار ببرید. مزیت خاصی که این روش داره اینه که با تلفظ درست لغات آشنا می شوید و هنگامی که با یه خارجی صحبت می کنید راحتتر کلمه ای رو که اون به زبان میاره رو تشخیص می دهید.به شما توصیه می کنم که همین روش رو تا حد امکان کار ببرید. یک نمونه از فایلها رم برتون میذارم توی همین وبلاگ تا دانلود کنید (قبلا من از طریق سایت sharemation.com این کار رو می کردم ولی روشش یادم رفته ان شاء اله تا update بعدی یاد میگیرم و فایلو می گذارم).

 

Catch you later,

Mohammad

  
نویسنده : محمد ; ساعت ۸:٠۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۸ فروردین ،۱۳۸٥
تگ ها :