سلام

امروز اول از همه می خوام از آقا مهدی مدیر وبلاگ imsblog.mihanblog.com تشکر کنم. راستش وبلاگ من تا قبل از راهنمایی ایشون بازدید کننده زیادی نداشت ولی با راهنمایی ایشون تونستم که بازدیدکنندگان وبلاگمو افزایش بدم. البته مقدارش زیاد نیست ولی نسبت به قبل افزایش پیدا کرده و منم راضیم.

 

ترجیح می دم که موضوع امروز رو دو مرتبه با یه سوال شروع کنم. " چه نوع متن انگلیسی به ما در یادگیری زبان بیشتر کمک می کند؟" به عبارت دیگه (To put it another way) " چه متنی برای ما مناسب است متنی که لغت زیاد داشته باشه؟ لغت کم داشته باشه؟ یا ... .

 

شما قبل از هر چیز باید توجه داشته باشید که ممکنه یک متن برای یک فرد مناسب باشه (The content (text) may be suited for someone) ولی برای دیگری خیر!!! چرا؟؟!!!!

 

دلیلش اینه که ببینید اکثرا توصیه می کنند که یک متن یک صفحه ای بین 5 تا 7 لغت جدید داشته باشه. یعنی متنی که فرضا دارای 30 لغت ناشناخته باشه می تونه برای شما مناسب نباشه. شما باید به مطالبی رو بیاورید که زیاد شما رو مجبور نکنه به دیکشنری مراجعه کنید. پس هیچ وقت خودتون رو مجبور نکنید که متنهای بلند با تعداد لغت زیاد بخونید.

 

یه سوال دیگه که اکثرا می پرسند اینه که آیا داستان انگلیسی خوندن به ما در یادگیری زبان کمک می کنه یا خیر؟

 

خدمتون شما باید عرض کنم که بله. داستان خوندن خیلی زیاد می تونه دانش زبان شما رو بالا ببره فقط به 2 مورد باید توجه کنید. 1 – تعداد لغت. همونطوری که قبلا خدمتون عرض کردم شما نباید داستانی رو بخونید که لغت جدید زیاد داشته باشه. خوشبختانه داستانها به 6 طبقه (stage) تقسیم میشه که در هر طبقه تعداد لغات جدید تا حدودی مشخص شده. من تعداد لغت های هر طبقه رو براوتن نوشتم می تونید مطالعه کنید:

 

Stage 1 = 400 new words

Stage 2 = 700 new words

Stage 3 = 1000 new words

Stage 4 = 1400 new words

Stage 5 = 1800 new words

Stage 6 = 2500 new words

 

Stage هر کتاب اولش نوشته شده.

 

2 – دومین مسئله ای که باید قبل از خواندن یک داستان به اون توجه کنید اینه که زبان داستان به زبان امروزی (Modern) باشه یا به قول معروف قدیمی – الد انگلیش (old English) نباشه. در این مورد می تونید از فروشنده سوال کنید تا داستانهای جدید رو به شما معرفی کنند یا به تاریخ نوشته شدن کتاب توجه کنید.

 

Take care,

Mohammad

 

 

  
نویسنده : محمد ; ساعت ٥:٤٠ ‎ق.ظ روز جمعه ۱ اردیبهشت ،۱۳۸٥
تگ ها :